Úgy döntöttem, hogy idén minden héten fogok egy új alkotást készíteni. Ezeket nem csak megmutatom itt egy blogposztban, hanem azt is elárulom majd, hogy az alkotása közben tanultam-e valami újat vagy van-e valami fontos lépés, amire mindig figyelni kell.
Az első alkotást mindjárt mutatom, de vajon, honnan jött ez az ötlet? Évekkel korábban (vagyis 2015-ben és 2016-ban) csináltam már ilyen kihívást. Egy szintén alkotó ismerősöm csinált ilyet előző évben, s az ő Facebook oldaláról jött az ötlet. Mivel nem egyszerű úgy csinálni, ezért áttértem utána a havi kihívásokra, amihez mások is csatlakozhattak az alkotásaikkal. Ez is több évig követhető volt az oldalamon: 12 hónap – 12 alkotás.
Aztán ez is abba maradt. S egyszer csak azt vettem észre, hogy alig készítek új alkotásokat. Igaz, főállás mellett nem volt egyszerű, aztán meg főállású vállalkozó lettem, s az ezzel járó dolgok is sok időt vesznek el. De nagyon sok ötletem gyűlt össze az elmúlt években és hiányzik a rendszeres alkotás. Úgyhogy úgy döntöttem, hogy újból nekilátok az 52 hét – 52 alkotás kihívásnak. Nem tudom, hogy össze fog-e jönni, főleg, hogy a nyári időszakban sok foglalkozást szoktam tartani. De akkor is nekilátok. 😉
És már mutatom is az első alkotást!
Mit alkottam a héten és mit tanultam belőle?
Az alkotást már láthattad a borítóképen – egy csakra mandala sort készítettem. De mekkora ez a kép, milyen technikával készült és mit tanultam belőle?
Nos, ez a kép (aminek még nincs címe – ha hozzászólásba írsz ötletjavaslatot, azt köszi előre is!):
- 20×80 cm-es
- és stencilezéssel és Paverpol technikával készült
És mit tanultam a készítése közben, mire fontos figyelni egy ilyen kép készítésekor?
- legközelebb egy nagyobb vásznat választanék. Jól mutat a csakrasor, de szerintem jobb lenne szellőssebben lennének egy kicsit, vagy legalább alul-felül több lenne a fehér rész.
- a háttér készítésénél figyelni kell arra, hogy a dekorkavicsok felragasztásánál ne használjak túl sok ragasztót. Igen, ha túl kevés, akkor leesnek, de ha túl sok, akkor meg eltűnnek benne. Szó szerint. Utólag újabb adag dekorkavicsot ragasztottam fel rá emiatt.
- a csakrákat fa lapokra stencileztem. Ilyenkor fontos, hogy a Paverpol-lal ragasztott texilre minél hamarabb felragasszam őket. Vagyis a textil felrakása után rászárítok, gyorsan átfestem, s felragasztom rá a fa lapokat. Így nagyobb felületen, jobban rá tud még ragadni, hiszen a textil még kicsit képlékeny. Hátrány? Van, hogy a továbbszáradás miatt néhol a festék megreped. S ezt később javítani kell.
- egy ilyen domborműves részt csak akkor fess be teljesen fehérre, ha egy kicsit „őrült” vagy. Ugyanis a fehér textilen nehéz látni és követni, hogy hol festetted már be, s hol nem a domborodásokat. 😀 Emiatt célszerűbb később legalább még egyszer átnézned a festést jó fényviszonyoknál és javítanod, ahol kell. (Nekem kellett.)
Most ezek jutottak eszembe, remélem találtál benne hasznos tippet. 😉
Ha pedig alkottál valamit 2025. első hetében és szeretnéd megmutatni, akkor a Facebook csoportomban ezt megteheted minden hétfőn a „Mit alkottam a héten és mit tanultam belőle?” poszt alatt. 😉